Extruder

EKSTRUDER

Plastik Materyal PET, PS, PP,
Genişlik Aralığı 850-1200 mm
Kalınlık 150 mikrondan 2000 mikrona kadar levha ve çok katlı paneller
Levha Konfigüsrasyonu 7 Kata kadar
Verim 1000 kg/h
  
  

Co-Extruder:

Co-Extrusion malzemenin çok katlı olarak eş zamanlı çekilmesidir. Bu tip extruzyon işleminde iki ya da daha fazla extrüder kullanılır; extrüderler istenilen formu elde etmek için, farklı yoğunluktaki plastikleri sabit bir volumetric oranda tek bir extrüder kafasına iletirler. Kat kalınlıkları her bir extrüderin verdiği malzemenin hızları ve ölçüleri ile ilişkili olarak kontrol edilmektedir.

Gıda yönetmeliğine göre; Gıdaya temas eden malzemeler geri dönüştürülmüş malzemeler olamaz. KUZEY çok katlı extrüder hatları, geri dönüşümlü malzemenin paketlemiş gıda ile arasındaki temasını engellemek için A/B/A levha yapısına sahiptir. Kuzey extrüderleri; B katı olarak adlandırdığımız orta kata göre dönüşümlü malzemeyi kullanırken, orjinal malzemeyi de A katı olarak adlandırdığımız yalnızca iki dış katta kullanır.

Vida ve Kovan:

Vida ve kovan, polimeri besleme hunisinden ekstrüder çıkışına taşır ve işlem sırasında gerekli olan herhangi bir karıştırma işlemini gerçekleştirirken polimerin erimesini sağlar.

Stabil ve homojen polimer eriyiği elde etmek için nitrasyon çeliği vida ve kovan dizaynı kullanılır ve kovan uzunluğu seçilen materyale göre tasarlanılır. Kuzey ekstrüderleri sağladığı BİMETAL materyal opsiyonuyla uzun kullanım ömrü sağlarken korozyondan korur.
Vida, PTA ile kaplanır ve kaplamadan sonra aşağıdaki işlem, gaz nütasyonunun ikinci yüzeye uygulamaktadır. Dış Yüzey Sertliği 57-59 HRC ve Kaplama Kalınlığı 1,5 / 2.

Vida ve kovan, malzemeyi ileriye doğru hareket ettirerek gerekli üretim sıcaklığına getirir. Kuzey vidaları, basıncı en üst düzeye çıkarmak için ana sarmall arasında ek orta bariyere sahiptir ve daha iyi ısı işlemi için malzemeyi daha geniş yüzeyle temas ettirir. Bu tasarım daha iyi akış ve verimli çıkış sağlar.

Extruder KAFASI

Extruder Die

Yüksek kaliteli PP-PS – PET levha hatlarının lider tedarikçisi Kuzey, extrüder kafalarını kendi tasarım ve mühendisliği ile üretmektedir.
Eriyik dudaklardan ekstrüde edilir; PET Hattı için kalıp pozisyonu tasarımı dikey, PP hatları için kalenderlerden 45 derece açı olmaları gerektirir.

Askılı kafa, homojenliği tutarlı bir şekilde koruyarak, herhangi bir akışı eşitsizliği azaltırken yüksek kalınlıklara ulaşmamızı sağlar.

Isıtmalı Dudaklar ve sertleştirilmiş akışkan yüzey paslanmaz çelik krom kaplama ısıtma çubukları ile üretilmektedir.

İtme ve çekme tipi dudak boşluğu ayarı, operatörün düşük ve yüksek kalınlıkları ayarlamasına izin verir.

PET levha üretimi için; Kuzey extrüder ince homojen katlarda, silikonla levhayı kaplamak yerine anti-block katkı maddesini kullanma fırsatını veriyor.

KALENDER

Temiz bir levha kalitesi, kalender birimi tarafından tanımlanır. Bu nedenle, krom kaplama ve yüksek ayna cilalı katı kalender rulolarına özellikle dikkat edilmelidir. Bunlar, mükemmel yüzeylere sahip sacların üretim kalitesini temsil eder.
Levhanın şeffaflık kalitesi kalender ünitesi tarafından belirlenir. Bu nedenden dolayı krom kaplamaya ve yüksek ayna cila işlemlerine özel bir dikkat gösterilmelidir
Kalender, bir plastik malzeme tabakasını bitirmek veya düzeltmek için kullanılan bir dizi yüksek basınçlı silindiridir. Kalender nihai bitmiş levhayı elde etmek ya da plastik malzemeyi yumuşatmak için kullanılan sert basınçlı bir rulo dizilişidir.

Bu silindirler PP, PS, PET için dikey yönde tasarlanmıştır, ancak sadece PET levha için, homojenliği korurken yüksek kalınlıklara ulaşmak için rulolar yatay yönde tasarlanmıştır.
Kuzey kalender üniteleri yüksek hassasiyetli eş merkezlilik ve eğilme mukavemeti sağlar, en ince tabakalar bile aşırı hassasiyetle üretilebilir. Her bir Rulo ayrı bir termo-regülatör ile kontrol edilir. Termo-regülatörler 10 – 90 °C arasında ayrı olarak ayarlanabilir. Kalender kalınlığı Hareket kontrolü servo ve redüktörlü sistemle yapılmaktadır.

Extruder calender

AKÜMÜLATÖR

Extruder accumulator

Kontrol sistemini, tüm üretim hattını kesintisiz hale getiren PLC ve pnömatik silindirlerle tasarlıyoruz ve akümülatörün senkronizasyonda 5 ila 50 metre hat hızı ile çalışmasına izin veriyoruz.

Levha akümülatörü;
-Orantılı valf ile alüminyum rulolar arasında doğrusal olarak hareket ettirilerek alttan üst konuma çalışmaktadır.
-Pnömatik silindirlerle kolay kullanım zincirleri ile farklı üretim hızı kapasitelerinin 26 metreye kadar dengesini korumaktadır.
-Sarıcı grubu durdurulduğunda akümülatör sensörler aracılığıyla otomatik olarak etkinleştirilir.
-Alüminyum valflerin arasındaki levha yüksekliğini kontrol eden sensörlerler .Metalik gövde ve uzunluk ölçen çelik konstrüksiyonudur.

SARMA GRUBU

KUZEY ekstrüzyon hattı, mekanik olarak tork tahrikli AC motorlarla çalışan ve PET, PP için PLC tarafından kontrol edilen yarı otomatik levha sarma sistemlerine sahiptir.

Maksimum Sarım genişliği 950 mm
Sarıcı Arabası 2 adedi maksimum 1750 KG

Yarı otomatik sarıcılar, sarıcıdaki rulo ile manuel değişim sırasında sayfayı sensörler aracılığıyla otomatik olarak saran bir akümülatör ile birlikte çalışır.

AC motor, depolama hareketi ve hassas sac gerilimi üretir. Tüm sarıcılar Kuzey tarafından tasarlanır ve üretilir.

Bu sarım sistemleri, cazip bir maliyet seviyesinde mükemmel üretim güvenilirliği için en iyi bilinen sistemlerdir.

Extruder winder