EKSTRUDER2018-10-15T14:24:39+00:00

EKSTRUDER

Yardımcı-Extruder:

Yardımcı–Extruder Çok katlı levhayı sürekli olarak extrude eder .Bu eksturizyonda 2 yada daha fazla ekstruder değişik vizkozitedeki plastiklerden oluşan  sabit volümlü eriyik malzemeyi tek ekstruder kafasına taşıyarak materyallarin istenilen forma ulaşmasını sağlar .Kat kalınlıkları ilgili hız ve ölçülerle ayrı ayrı kontrol edilir.

Gıda yönetmeliğine göre ; Geri dönüştürülmüş plastikler gıda ile temas eden madde ve malzeme üretiminde kullanılamaz.Kuzey’in çok katlı ekstruderleri A/B/A levha yapısıyla Geri dönüştürülmüş plastikle paketlenmiş gıdanın temasını engeller.Bu durumu Orjinal hammaddeyi A kısmında (levhanın alt ve üst dış kısmı ) geri dönüştürülmüş plastiği B kısmında (iç kısımda ) birleştirerek sağlar .

Plastik Materyal PET, PS, PP,
Genişlik Aralığı 850-1200 mm
Kalınlık

150 mikrondan 2000 mikrona kadar levha ve çok katlı paneller

Levha Konfigüsrasyonu 7 Kata kadar
Verim 1000 kg/h

Vida ve Kovan:

Vida ve kovan Polimeri besleme hunisinden ekstruder çıkışına taşırlar ve eriyik polimeri taşırken istenen ölçüde   proses esnasında karışmasını sağlarlar.

Stabil ve homojen polimer eriyiği elde etmek için nitrasyon çeliği vida ve kovan dizaynı  kullanılır ve kovan uzunluğu seçilen materyale göre  dizayn edilir . Kuzey ekstruderleri sağladığı BİMETAL materyal opsiyonuyla uzun kullanım ömrü sağlarken korozyondan korur .
Vida PTA ile kaplanmıştır ve kaplamadan sonraki proses ikinci yüzeyi gaz nitrasyona uygulamaktır.Dış yüzey ertliği 57-59 HRC ve kaplama kalınlığı 1.5 / 2.
Vida ve kovan metrayali istenilen sıcaklığa getirerek ilerletir.Kuzey vidaları basıncı arttırmak ve metaryelle geniş bir yüzeyde temas ederek daha iyi ısı transferi yapabilmek için ek olarak ana sarmal arasında orta bariyer içerirBu dizayn daha iyi bir akışa ve verimli bir çıkışa yardımcı olur .

 

Extruder KAFASI

Yüksek kaliteli PP- PS – PET levha hatları sağlayıcısı olarak KUZEY alanında iyi bilinen partnerlerine güvenir .

Eriyik dudaklar arasından ekstruder edilir ;Bu durum kalnderlere göre PET için kafa pozisyonunun dikey dizaynı ,PP hatları için 45 derece açılı olmalarını gerektirir.

ASKI dizaynı bize yüksek kalınlıklara ulaşırken heterejonliği azaltırken homojenliği sürekli olarak sağlama imkanı verir .

Isıtılmış dudaklar ve sertleştirlmiş yüzey kromlu kaplamayla üretilir ,ısıtma barları aşınmaz çelikten yapılır .

İtme ve çekme tipi dudak aralığı ayarlama operatöre düşük ve yüksek kalınlıkları ayarlama imkanı sağlar.

Kuzey ekstruderleri ; PET levha üretiminde levhayla silikonla kaplamak yerine ince homojen katlar halinde anti blok kullanma imkanı sağlar.

KALENDER

Net levhanın kalitesi kalender ünitesiyle belirlenir .Bu nedenle krom kaplamalı ,ayna parlaklığında cilalanmış kalender silindirlerine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kalenderler ;Yüksek basınçlı silindirlerin plastik materyalin levahsını bitirmek ve yumuşatmak için kullanılır .

Silindirler PP, PS, PET için dikey pozisyonda tasarlanmışlardır ama PET levhada yüksek kalınlıklara çıkarken homojenliklerini korumak için silindirlerin yatay konumlanması gerekir

Kuzey kalenderleri en ince levhanın bile ekstrem kesinlikle üretilmesi için yüksek hassasiyette konsantrasyon ve bükülme gücü sağlar.Her silindir ayrı termoregülatörle kontrol edilir .Termoregülatörler ayrı ayrı 10 – 90° C arası ayarlanabilir .kalınlık hareket kontrolü servo ve redüktörlü sistemle yapılır .

AKÜMÜLATÖR

Levha akümülatörü :

-Aşşağıdan yukarı pozisyona lineer olarak alüminyum borularla oransal valfler yardımıyla hareket etme

-26 metreye kadar ,Farklı üretim hızlarıyla balansı yakalayabilen kolay kullanımlı pnömatik silindirli zincirler .

-Sarma grubu durduğunda sensörler aracılığıyla duran akümülatör sistemi

-Alüminyum valflerin arasındaki levha yüksekliğini kontrol eden sensörlerler .Metalik gövde ve uzunluk ölçen çelik konstrüksiyon

Üretimin durmadan  çalışmasını sağlayan PLC ve  pnömatik silindirlerle çalışan Kontrol sistemi,akümülatörün 5-50 metrede hatla  senkronize halde çalışmasını sağlar .

SARMA GRUBU

Kuzey ekstruder hatlarının yarı otomatik levha sarma sistemleri tork sürücü kontrollü AC motorlarla mekanik olarak ve PLC kontrolünde PET ve PP levhayla çalışır.

Maksimum Sarım genişliği 950 mm
Sarıcı Arabası 2 adedi maksimum 1750 KG

Yarı-otomatik sarıcılarımız akümülatörle ; levhanın manuel değişiminde levhayı sensörlerle otomatik alarak görerek ,kombine halde çalışır.
AC motorlar depolama hareketlerini ve kesin levha baskısını yönetir.Bütün sarıcılar Kuzey tarafından dizayn edilip yapılandırılmıştır .
Bu sarıcı sistemleri ve mükemmel üretim güvenilirliğiyle ve uygun maliyetleriyle tanınırlar .